OTSI
0,00€(0tk)
EDASI TELLIMUST VORMISTAMA

Nõuanded suverehvide valimiseks

Tagasi

Otsus rehvide vahetamise kohta tuleks teha lähtuvalt sõiduki töötingimustest, kuna hooajaväline ilm võib olla ebastabiilne ning päeval ja öösel võib temperatuur oluliselt muutuda. Seega, kui kasutate sõidukit näiteks peamiselt hommikul ja õhtul, ärge kiirustage suverehvide paigaldamisega. Parem on oodata, kuni ööpäeva keskmine temperatuur jõuab 5-7°C-ni ja muutub stabiilseks.

Vanade rehvide kasutamisel kontrolli kindlasti turvise järelejäänud sügavust. See ei tohiks olla väiksem kui 2,5-3 mm. Vastasel juhul on haardumine teel ebapiisav. Lubatud minimaalne suverehvide minimaalne jääksügavus  on  1,6 mm. Suverehve tuleks vahetada minimaalselt iga viie aasta tagant , sest hoolimata nende välisest seisukorrast, ja mustri sügavusest, ajapikku kumm kaotab oma elastsed omadused. Ka võivad kummi tekkida mõrad.  Sõltuvalt teie sõidustiilist ja teeoludest võivad aga suverehvid vajada väljavahetamist ka sagedamini.Uute rehvide valimisel on oluline valida õige turvisemuster vastavalt sõiduki töötingimustele. Näiteks vaikse sõidu jaoks sobivad sümmeetrilised mittesuunalise mustriga rehvid. Need on odavad, nende omadused on hästi tasakaalustatud ja neid saab ümber pöörata. Asümmeetrilise turvisemustriga rehvid on kõige mitmekülgsemad. Need tagavad auto teelpüsivuse nii kuival kui märjal pinnal, seega sobivad suurepäraselt sportlikuks sõiduks.

Erinevad rehvimustri tüübid:Suundmustriga rehvid on vihmastel aladel asendamatud, kuna on väga vastupidavad vesiliule.
Valides autotootja poolt soojal aastaajal kasutamiseks soovitatud rehvimõõtude hulgast, soovitame eelistada laiemaid. Sellisel rehvil on suurem kontaktpunkt ja neil on suurem haarduvus kuival asfaldil. Kuid pange tähele, et selle kalduvus vesiliule võib olla suurem.
Autokaubad24
X
Järelmaksu kalkulaator
Hind
Kogus
Summa
Periood (kuud)
Sissemaksu suurus %
Järelmaksu kalkulaator Kuumakse